18.05.2024 - Trend Oteller - Bungalow Otel Rehberi

Akdağ Tabiat Parkı

ADRES
Çamoğlu Köyü - Kocayayla - Afyon
TELEFON
Whatsapp' dan Tesise Ulaşabilirsiniz !!!
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Akdağ Tabiat parkı yemyeşil ormanları su kaynakları, uçsuz bucaksız çayırları; zengin bitki örtüsüyle eş değerde yaban hayatıyla, (yılkı atları, geyik, domuz, tilki, kurt v.s.) monoton ve betonlaşan hayatınıza bir anda huzur ve canlılık kazandırır.

Doğal peyzajı bozmadan yapılan patika yolları, atlı gezi yolları, bisiklet parkurları, yaban hayatı izleme noktaları, göleti, gölcükler, günübirlikçiler ve kampçılar için sosyal tesisler, bungalovlar bu güzellikleri daha da çekici ve eşsiz kılmıştır.

Doğa sevenlere, doğayla baş başa kalmak isteyen her yaş grubu insana hizmet edecek etkinliklerin yapılabileceği Kocayayla civarında, keşfedilmeyi bekleyen pek çok mağara vardır. Tahmini 20 km. uzunluğunda olan kanyon ve kanyondan Çivril gölüne dökülen Akçay görülmeye değerdir. Kanyon boyunca insanoğlunun ayak basmadığı mağaralar, trekking yapanların ilgisini çekecek güzergâhlar bulunmaktadır.

Sezon:
Akdağ’ın her mevsimde ayrı bir lezzeti vardır.

Aktiviteler:
*Foto safari yapabilir,
*Kamp kurabilir,
*Akdağ Göleti çevresinde yürüyüş yapabilir,
*Yılkı atlarını görebilir,
*Bungalov evlerde konaklayıp, doğayla baş başa kalabilir,
*Tokalı Kanyon’da yürüyüş yapabilir.
Akdağ Tabiat PArkı
 
Nasıl Ulaşılır:
Ankara-Antalya yolunun sağında kalan Hocalar ilçesi yoluyla 20. kilometredeki Sorkun köyüne kadar ulaşımı kolay ender yerlerden biridir. Sorkun’dan itibaren stabilize orman yoluyla, meşe ormanlarıyla başlayan ve yükseldikçe çam ağaçlarının yoğunlaştığı virajlı yollardan 3 km sonra Çamoğlu köyünden geçilerek 1.600 m yükseklikteki Kocayayla’ya ulaşılmaktadır. Sorkun-Kocayayla arası mesafe 13 km dir.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ